Jak odpowiednio zakwaterować swoje dziecko na obozie językowym?

Świadoma organizacja zakwaterowania dziecka

Niektóre placówki, z którymi współpracujemy oferują kilka opcji zakwaterowania uczestników kursu językowego. Wybór tego rodzaju jest niezwykle ważny, bo od niego zależy, czy twoje dziecko będzie zadowolone z pobytu podczas odbywającego się zagranicznego obozu językowego oraz ty będziesz miał świadomość, że jest w pełni bezpieczne. Rozważ każdą możliwą opcję oraz zapoznaj się z opiniami, które z pewnością pomogą podjąć ci dobrą decyzję.

Zakwateruj dziecko w rodzinie goszczącej

To opcja dla młodzieży oraz dzieci powyżej 12 roku życia. Standardowo twoje dziecko będzie miało okazję mieszkać w pokoju 2-3 osobowym. Jego współlokatorzy będą tej samej płci i w podobnym wieku. Rzadziej pojawia się opcja zakwaterowania w pokoju 1 osobowym. Każda możliwość to zachowanie szansy na pobyt twojego dziecka w międzynarodowym towarzystwie. Organizatorzy starają się unikać sytuacji, kiedy to mieszkać ze sobą będą przedstawiciele tej samej narodowości. Zapewnione jest również wyżywienie w postaci śniadań, obiadokolacji i wyprawek na wycieczki lub pobyt w szkole.

Zajmij miejsce w akademiku

Najbardziej popularną opcją, którą wybierają rodzice dla swoich dzieci jest zakwaterowanie uczestników kursu językowego na terenie kampusu szkoły. Szkoły językowe często działają tylko i wyłącznie podczas sezonu wakacyjnego, kiedy to wiele ośrodków szkół średnich czy też uniwersytetów jest pusta, ponieważ uczniowie mają wolny czas od zajęć. Przy tego rodzaju zakwaterowaniu gwarantowana jest całodobowa opieka. W internatach możesz znaleźć miejsce dla swojego dziecka w pokojach wieloosobowych.

Szkolna rezydencja i dom nauczyciela gwarancją integracji

Istnieje także opcja zakwaterowania uczestnika kursu językowego w szkolnej rezydencji, co wiąże się z koniecznością dojazdu do szkoły. To świetna okazja do zapoznania się z różnymi grupami rówieśników, integracja będzie wówczas odbywała się zdecydowanie szybciej. Pobyt w domu nauczyciela dotyczy kursów łączących się ze stałą opieką pedagoga, który praktycznie przez całą dobę, przy każdej czynności będzie mógł wpajać uczestnikom kursu nowinki językowe, które są w użyciu w codziennym życiu.